Warsztaty indywidualne

 

Lato w Muzeum 2022

ZAPISY POD NR. TEL. 504 757 502

Sierpień

4.08, godz. 11.00 /uczestnicy indywidualni, koszt 1 zł (Rezerwat Archeologiczny, ul. Łukasińskiego 20) – Archeologiczny exlibris – warsztaty indywidualne;

W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli wraz z przewodnikiem zwiedzić unikatowe na skalę światową cmentarzysko kultury łużyckiej, które zachowano „in situ” (w miejscu odkrycia) i towarzyszącą mu wystawę. Niezwykłe ozdoby, ceramiczne naczynia, narzędzia czy broń staną się inspiracją do wykonania w modelinie archeologicznych exlibrisów.

Warsztaty organizowane przy współpracy z Biblioteką Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego filia nr 7.

4.08, godz. 11.00 /uczestnicy indywidualni, koszt 10 zł (Ratusz, plac Biegańskiego) – Stara-nowa Częstochowa;

Uczestnicy zajęć poznają historię i rodzaje fotografii i pocztówki. Porównają zdjęcia dawnej i dzisiejszej Częstochowy. Dopasują przedstawione na nich obiekty architektoniczne i spojrzą na własne miasto z zupełnie nowej perspektywy.

08.08, godz. 9.00, 12.00 /uczestnicy indywidualni, koszt 10 zł (Multicentrum ZODIAK, Park Staszica) – Lato z ZODIAKIEM;

Lato w Multicentrum będzie pełne niespodzianek. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji zajęcia artystyczne, naukowe oraz techniczne. Sprawdzą, jak działa bateria słoneczna i elektrownia wiatrowa, stworzą własne modele z konstrukcyjnych klocków K’nex, a także niezwykłe prace plastyczne.

11.08, godz. 12.00/uczestnicy indywidualni, koszt 5 zł (Galeria Dobrej Sztuki, al. NMP 47) – Warsztat artysty „Czynu” – malowanie płaskorzeźb;

W trakcie warsztatów uczestnicy przeniosą się w czasie na ul. Rocha 38 do Fabryki Wyrobów Ceramicznych „Czyn”, by odkrywać tajemnice produkcji pamiątek religijnych. Zwiedzając z przewodnikiem wystawę prezentowaną w Galerii Dobrej Sztuki, poznają historię i wyroby fabryki. Ozdobią także własne płaskorzeźby, wykonane na wzór tych produkowanych w zakładzie.

18.08, godz. 11.00 /uczestnicy indywidualni, koszt 10 zł (Muzeum Górnictwa Rud Żelaza) – Z rudą przez wieki;

Uczestnicy zajęć zwiedzą Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, gdzie dowiedzą się, jak i kiedy powstała ruda żelaza, jak wyglądały pierwsze kopalnie i proces wydobycia. Sprawdzą, do czego służyły szybowskaz i tachograf, czym była „ściana”, a czym „smyczenie kibla” czy kopalnia wieloszybikowa. Uzupełnieniem zajęć będą warsztaty konstrukcyjne – zabawa z klockami K’nex.

 

Comments are closed.

Muzeum

Muzeum

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię.

Kontakt

Kontakt

Muzeum Częstochowskie
Aleja NMP  47
42-217  Częstochowa
tel. 34 360 56 31
muzeum@muzeumczestochowa.pl