LATO 2015

DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA

„LATO W MUZEUM”

Multicentrum ZODIAK

01.07. – 19.08.2015

Kraina wielkich wynalazków” – uczestnicy warsztatów poznają francuskie i chińskie innowacje. Dowiedzą się, kto wynalazł druk i jak wygląda patent, który zmienił świat. Sprawdzą, jak latają balon, sterowiec czy samolot i jak działały dawne zegary. Przeprowadzą testy elektrowni wiatrowej, kolektora słonecznego oraz innych ekologicznych usprawnień, poznają sztukę origami, historię fotografii oraz spróbują sił w obróbce zdjęć i budowie z konstrukcyjnych klocków K’nex.

Koszt warsztatów:

  • osoba indywidualna – 8 zł/osoba
  • grupa zorganizowana – 5 zł/osoba

Na warsztaty należy umawiać się pod nr. tel. Multicentrum ZODIAK: 504 757 598.

Szczegóły: www.multicentrum.muzeumczestochowa.pl w zakładce zapowiedzi.

 

Kamienica przy ul. Katedralnej 8

20.07. – 31.08.2015

„Ptaki wodne naszej okolicy” – zajęcia prowadzone w oparciu o kolekcję ornitologiczną przybliżą ptaki związane ze środowiskiem wodnym. Zwrócimy uwagę na ich charakterystyczną budowę zewnętrzną oraz opowiemy o jedynym w regionie ptasim rezerwacie faunistycznym.

„Zabawa kolorami czyli kamuflaż u owadów” – zajęcia w oparciu o kolekcję entomologiczną, w trakcie których opowiemy, skąd się bierze kolor na skrzydłach motyla, poznamy rodzaje barw oraz sposoby ich wykorzystania przez owady. Opowiemy o zjawisku, jakim jest mimetyzm czy mimikra. Zajęciom towarzyszyć będą warsztaty plastyczne.

 

Rezerwat Archeologiczny, ul. Łukasińskiego 20

01.07. (środa) i 18.08. (wtorek) „Dotknij przeszłości” – lekcja warsztatowa prowadzona w oparciu o kopie wielu zabytków z różnych okresów pradziejowych wykonane z rozmaitych surowców. Przedmioty te można poznawać przez dotyk.

08.07. (środa) i 19.08. (środa) „Smocze warsztaty” – lekcja warsztatowa prowadzona w oparciu o wystawę fotograficzną „Smoki w stawie i na trawie” przygotowaną we współpracy z Muzeum Archeologicznym w Poznaniu.

 

Opłata za lekcje muzealne warsztatowe 1,5 godz. – 5 zł od osoby, opiekunowie – wstęp wolny.

Zapisy na zajęcia w Dziale Edukacji i Wystaw pod nr. tel. 504-757-502.

W trakcie wakacyjnych zajęć muzealnych zostaną rozlosowane wejściówki do „KLUBU GENIUSZA” przy ul. Wieluńskiej 25. Klub Geniusza to pierwsza w mieście tego typu placówka, w której kompleksowo prowadzone są urozmaicone zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, pobudzające kreatywność. Dwujęzyczna animacja czasu wolnego, możliwość pozostawienia dziecka w godzinach otwarcia Klubu, Szkoła Szybkiego Czytania, nauka gry w szachy, elementy robotyki z wykorzystaniem Lego Education, zajęcia artystyczne – muzyczne, taneczne i plastyczne – czy też praktyczne wykorzystanie druku 3D pozwolą w każdym dziecku odnaleźć naturę odkrywcy, artysty. Nauka będzie przyjemnością! Częścią Klubu jest kawiarnia dla rodziców serwująca dobrą kawę, napoje i pyszne ciasta. Placówka jest otwarta 7 dni w tygodniu w godz. 8.00–20.00 (w niedzielę: 10.00–18.00).

Gwarancją uśmiechu na twarzy dziecka jest zatrudniona w Klubie Geniusza wykwalifikowana kadra. Zespół tworzą młode, kreatywne osoby. Zaangażowane w pracę, starają się zaspokoić wszelkie potrzeby podopiecznych w czasie poznawania przez nich świata, zapewniając im poczucie bezpieczeństwa oraz dostosowując metody i formy prowadzenia zajęć do wieku dzieci.

W okresie wakacyjnym Klub Geniusza zaprasza na zajęcia całotygodniowe podzielone na pakiety całodzienne bądź dopołudniowe i popołudniowe. Ciekawą ofertą jest również organizacja imprez urodzinowych.

Szczegóły: www.Klubgeniusza.pl

 

Comments are closed.

Muzeum

Muzeum

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię.

Kontakt

Kontakt

Muzeum Częstochowskie
Aleja NMP  47
42-217  Częstochowa
tel. 34 360 56 31
muzeum@muzeumczestochowa.pl