21–25 sierpnia 2017 – Warsztaty teatralne

21–25 sierpnia 2017 – Warsztaty teatralne – g. 10.00–15.00 – Warsztaty rozwijające technikę improwizacji teatralnej. Zajęcia podzielone będą na pięć jednodniowych bloków: Ciało i Ruch (uczestnicy pracują nad świadomością i mową ciała, koordynacją ruchową, selektywnością ruchu i kadrowaniem ruchu), Słowo (ćwiczenia aparatu mowy, dykcji, tempa mówienia, rytmiki słowa i opowiadanie historii), Przestrzeń (wspólne rozbudowywanie świadomości przestrzeni, poznawanie przestrzeni, poruszanie się w przestrzeni, wyobraźnia przestrzenna, budowanie przestrzeni gry – malowanie planów gry), Emocje (akceptacja emocji, nazywanie emocji, interpretacja tekstu, budowanie postaci, relacje między postaciami), Konflikt i Współpraca (intensywny trening z zakresu budowania dramatu, szukania twórczego konfliktu, współpracy na scenie). Uczestnicy będą mieli szansę podnieść poziom swojej kreatywności, świadomości ciała i słowa, staną się bardziej otwarci na otaczający ich świat i ludzi. Zajęcia mają za zadanie rozwinąć zdolność aktywnego słuchania, sensownego mówienia, dokonywania szybkich wyborów oraz pracy w grupie.

Prowadzący: Marcin Wąsowski – magister matematyki w stanie spoczynku, aktywny: aktor, scenarzysta, reżyser, instruktor teatralny, kabareciarz. Współpracował z Teatrem A z Gliwic oraz Teatrem Studenckim ITP z Lublina, dziś współtworzy Kabaret Świerszczychrząszcz z Lublina oraz Poławiacze Pereł Improv Teatr. Z młodzieżą licealną dwukrotnie zdobył „Zwierciadło” – nagrodę główną na Lubelskim Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych, z Kabaretem Świerszczychrząszcz m.in. I miejsce na krakowskiej PACE 2008, zwycięstwo na Festiwalu Kabaretu w Zielonej Górze 2009, dwukrotną wygraną na DEBEŚCIAKU w Dąbrowie Górniczej (2009 i 2013), wygraną w plebiscycie Telewidzów Dwójki na Najlepszy Młody Kabaret 2008.