1–2 września 2017 – Warsztaty projektowania plakatów

1–2 września 2017 – Warsztaty projektowania plakatów – 1 września: g. 13.00–17.00, 2 września: g. 10.00–14.00 – głównym celem dwudniowych warsztatów jest pokazanie, że plakat jest nie tylko nośnikiem reklamowym, ale może mieć realny wpływ na rzeczywistość, poruszać ważne problemy społeczne i zmieniać otoczenie wokół nas. Warsztaty poprzedzi prezentacja na temat plakatu społecznego. Następnie uczestnicy będą zastanawiać się, na jakie kwestie chcą zwrócić uwagę. Co będzie tematem ich plakatów? Jakie są realne problemy ich samych oraz osób mieszkających na ich ulicy, w ich dzielnicy? Kolejnym krokiem będzie projektowanie: próba znalezienia symbolu reprezentującego problem i dobranie do niego odpowiedniego hasła oraz typografii. Każdy z uczestników warsztatów wykona własnoręcznie 10 sztuk zaprojektowanego przez siebie plakatu. Powielanie będzie odbywać się w łatwej i przyjemnej technice szablonu. Finałem projektu będzie wspólne rozklejanie plakatów na ulicach Częstochowy.

Prowadzący: Maciej Salamon – studiował w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, dzisiaj prowadzi tam zajęcia na wydziale intermediów. Grafik, ilustrator, twórca murali i sitodruków. Twórca filmów animowanych i teledysków. Laureat licznych nagród na festiwalach filmowych na całym świecie (Reykjavik, Tokio, Kalifornia, Amsterdam). Członek grupy artystycznej Krecha wydającej periodyk o tej samej nazwie. Prowadzi zakładową Galerię Gablotka na terenie Stoczni Gdańskiej. Wokalista i autor tekstów w rodeopunkowym zespole Gówno, wokalista i gitarzysta nekropolowego duetu Nagrobki.