List Dr. hab. Prof. AJD Jerzy Mizgalski

Otrzymując od kilku miesięcy oferty naszego Muzeum jestem pełen podziwu dla kreatywności i zaangażowania pracowników tej placówki w rozwijanie kulturotwórczej działalności na rzecz naszej społeczności częstochowskiej. Godne odnotowania jest to iż placówka wychodzi szeroko poza tradycyjną działalność wystawienniczą a realizowane przedsięwzięcia kierowane są do wszystkich grup społecznych w mieście od najmłodszego do w pełni dojrzałego człowieka „jesieni życia”. „Muzeosceptykom” proponuję odwiedzić Muzeum lub/i wziąć udział w jednej z organizowanych imprez. Tak trzymać. Jako Częstochowianin i Przewodniczący Rady Muzeum Częstochowskiego dziękuję Dyrekcji i pracownikom Muzeum za trafne decyzje podejmowanych działań.

Dr hab. Prof. AJD Jerzy Mizgalski