Światowy Dzień Różnorodności Biologicznej i Europejski Dzień Parków Narodowych w Multicentrum „ZODIAK”
22 i 24 maja 2012 roku
Muzeum Częstochowskie zaprasza grupy zorganizowane na warsztaty do Multicentrum „ZODIAK” organizowane z okazji obchodów Europejskiego Dnia Parków Narodowych oraz Światowego Dnia Różnorodności Biologicznej. Podczas zajęć postaramy się przybliżyć tak często pojawiające się we współczesnym świecie zagadnienia ochrony różnorodności biologicznej oraz zapoznamy uczestników z formami ochrony przyrody oraz Parkami Narodowymi w Polsce. Dla chętnych przygotowaliśmy szereg atrakcji, ponieważ oprócz części teoretycznej nasze zajęcia będą wzbogacone o warsztaty plastyczne, techniczne (klocki K’next) oraz wirtualne ćwiczenia i gry. Na warsztaty do Multicentrum zapraszamy grupy zorganizowane (7-16 lat).

Szczegółową ofertę znajdą Państwo w zamieszczonych załącznikach lub na stronie internetowej Multicentrum “ZODIAK”: www.multicentrum.muzeumczestochowa.pl
W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 34 360 56 31 lub mailowy multicentrum@muzeumczestochowa.pl

Światowy Dzień Różnorodności Biologicznej
22 maja 2012 roku
W odpowiedzi na kampanię Unii Europejskiej „Różnorodność biologiczna – do niej należymy, od niej zależymy” i obchody Światowego Dnia Różnorodności Biologicznej, 22 maja 2012 r. organizujemy zajęcia edukacyjne w Multicentrum „ZODIAK”. Ich głównym celem jest przedstawienie dzieciom i młodzieży problematyki utraty różnorodności biologicznej i pokazanie jej następstw w naszym codziennym życiu.
czas trwania warsztatów: 1, 5 h
liczba osób: maks. 16
plan warsztatów dla grup zorganizowanych:
I grupa: 08.30 – 10.00
II grupa: 11.00 – 12.30

Europejski Dzień Parków Narodowych
24 maja 2012 r.
Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Parków Narodowych planujemy przybliżyć dzieciom i młodzieży ideę ochrony przyrody w Polsce, jej formy, oraz zapoznać najmłodszych z Parkami Narodowymi w Polsce. W tym celu zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty edukacyjne w Multicentrum „ZODIAK”.
czas trwania warsztatów: 1, 5h
liczba osób: maks. 16
plan warsztatów dla grup zorganizowanych:
I grupa: 08.30 – 10.00
II grupa: 11.00 – 12.30
Ważne!!!
Koszt warsztatów to 50 zł dla grupy maks. 16-osobowej.
W „Zodiaku” obowiązuje obuwie zmienne.
W warsztatach mogą wziąć udział osoby od 7 do 16 roku życia.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc jednorazowo będą przyjmowane tylko grupy 16-osobowe! W przypadku większej ilości uczestników (16, 17 i więcej osób), z pozostałą grupą należy umówić się na kolejne zajęcia.
Liczba lekcji jest ograniczona.
Zapisy do poszczególnych grup przyjmowane będą w Dziale Edukacji i Wystaw Muzeum Częstochowskiego pod numerem tel. 34 360 56 31 wew. 12.