25 stycznia 2017 roku w Ratuszu odbyło się Spotkanie Noworoczne, w trakcie którego wręczone zostały odznaczenia „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z dumą informujemy, że odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymał Dyrektor Muzeum Częstochowskiego Janusz Jadczyk.

Odznaczenia otrzymali także Prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza Ewa Powroźnik, członkowie Stowarzyszenia Halina Osadnik, Wojciech John, Majka Babczak, a także artysta Mariusz Chrząstek.

Częstochowskie Stowarzyszenie Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza otrzymało z okazji 35-lecia działalności NAGRODĘ SPECJALNĄ.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.