Zapraszamy na wernisaż XXXVI Dorocznej Wystawy
Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza

Pawilon Wystawowy w Parku Staszica
14 listopada 2017, g. 17.00
Stowarzyszenie Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza (imię nadane w 2005 r.) jest doceniane i zauważane w Częstochowie i w kraju.

Wieloletnia aktywna obecność Stowarzyszenia została uhonorowana  Nagrodą Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szczególne wyróżnienia Honorową Odznaką “Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymali: Ewa Powroźnik – prezes Stowarzyszenia i członkowie: Maja Babczak, Halina Osadnik i Wojciech John. Prezydent Miasta Częstochowy nadał Stowarzyszeniu tytuł “Mecenasa pomocy społecznej” Miasta Częstochowy. Prezes Ewa Powroźnik została laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy za działalność w organizacjach pozarządowych.