W dniach 5-7 września 2014 r.oku zapraszamy na XXIII Krajową Wystawę Rolniczą i XV Dni Europejskiej Kultury Ludowej, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

W ramach imprezy, której organizatorem jest Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, a  współorganizatorami Urząd Miasta Częstochowy oraz Samorząd Województwa Śląskiego, Muzeum Częstochowskie zaprasza na wystawy, w szczególności na te o charakterze etnograficznym, prezentowane w Pawilonie Wystawowym i w Zagrodzie Włościańskiej w Parku Staszica.

W Parku Staszica prezentujemy ekspozycję pt. “Hoczki, szczytki, orpanty… strój i biżuteria cieszyńska”. Uwaga! To ostatni weekend z tą prezentacją!