Warsztaty teatralne

21–25 sierpnia 2017, g. 10.00–15.00

Warsztaty rozwijające technikę improwizacji teatralnej. Zajęcia podzielone będą na pięć jednodniowych bloków: Ciało i Ruch (uczestnicy pracują nad świadomością i mową ciała, koordynacją ruchową, selektywnością ruchu i kadrowaniem ruchu), Słowo (ćwiczenia aparatu mowy, dykcji, tempa mówienia, rytmiki słowa i opowiadanie historii), Przestrzeń (wspólne rozbudowywanie świadomości przestrzeni, poznawanie przestrzeni, poruszanie się w przestrzeni, wyobraźnia przestrzenna, budowanie przestrzeni gry – malowanie planów gry), Emocje (akceptacja emocji, nazywanie emocji, interpretacja tekstu, budowanie postaci, relacje między postaciami), Konflikt i Współpraca (intensywny trening z zakresu budowania dramatu, szukania twórczego konfliktu, współpracy na scenie). Uczestnicy będą mieli szansę podnieść poziom swojej kreatywności, świadomości ciała i słowa, staną się bardziej otwarci na otaczający ich świat i ludzi. Zajęcia mają za zadanie rozwinąć zdolność aktywnego słuchania, sensownego mówienia, dokonywania szybkich wyborów oraz pracy w grupie.

Prowadzący: Marcin Wąsowski – magister matematyki w stanie spoczynku, aktywny: aktor, scenarzysta, reżyser, instruktor teatralny, kabareciarz. Współpracował z Teatrem A z Gliwic oraz Teatrem Studenckim ITP z Lublina, dziś współtworzy Kabaret Świerszczychrząszcz z Lublina oraz Poławiacze Pereł Improv Teatr. Z młodzieżą licealną dwukrotnie zdobył „Zwierciadło” – nagrodę główną na Lubelskim Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych, z Kabaretem Świerszczychrząszcz m.in. I miejsce na krakowskiej PACE 2008, zwycięstwo na Festiwalu Kabaretu w Zielonej Górze 2009, dwukrotną wygraną na DEBEŚCIAKU w Dąbrowie Górniczej (2009 i 2013), wygraną w plebiscycie Telewidzów Dwójki na Najlepszy Młody Kabaret 2008.

Szczegółowe informacje na stronie www.muzeumczestochowa.pl

Wstęp na wszystkie zajęcia jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. CZEKAMY na ZGŁOSZENIA!

Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony: http://gaudemater.pl/imprezy-cykliczne/willa-kreatywnych-dzialan/

Zgłoszenia należy dostarczyć do Ośrodka Promocji Kultury “Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1)

Partnerem projektu jest : Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”

Projekt Willa Kreatywnych Działań warsztaty twórcze dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Miasta Częstochowy

 

Comments are closed.

Muzeum

Muzeum

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię.

Kontakt

Kontakt

Muzeum Częstochowskie
Aleja NMP  47
42-217  Częstochowa
tel. 34 360 56 31
muzeum@muzeumczestochowa.pl