W piątek 31 października 2014 r. o godz. 13.00 zapraszamy na uroczyste odsłonięcie ławeczki znanego i lubianego aktora, dyrektora częstochowskiego teatru – Marka Perepeczki. Pomysłodawcą ławeczki jest grono przyjaciół Perepeczki, między innymi Mieczysław Wyględowski i Andrzej Kalinin. Stanie ona w III Alei NMP, w pobliżu Galerii Dobrej Sztuki Muzeum Częstochowskiego. Ławeczkę wykonał rzeźbiarz figuralny Wojciech Pondel, a stronę finansową zabezpieczyło Miasto Częstochowa i Klub Rotary.
Realizację projektu przeprowadziło Muzeum Częstochowskie.

Tego samego dnia o godz. 18 w Teatrze im. Adama Mickiewicza odbędzie się koncert poświęcony pamięci Marka Perepeczki.