Sztuka życia. Joga jako aktywność prozdrowotna na długie lata. Wykład prof. Janusza Szopy

Ratusz
14 grudnia 2017, godz. 18.00

Prof. AWF dr hab. dr h.c. Janusz Szopa jest kierownikiem Katedry Zarządzania Sportem i Turystyką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Wcześniej pełnił funkcje: dziekana Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką, kierownika Zespołu Dydaktycznego Technik Relaksacyjnych i Jogi w AWF w Katowicach oraz rektora, prorektora, dziekana, dyrektora Instytutu Matematyki i Informatyki, kierownika Zakładu Technik Relaksacyjnych i Jogi na Politechnice Częstochowskiej. Jest twórcą programów kształcenia instruktorów rekreacji ruchowej w specjalności hatha joga oraz kierownikiem studiów podyplomowych „Relaksacja i joga” na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa. Autor i współautor 3 książek oraz około 80 publikacji naukowych i kilkunastu artykułów popularyzatorskich z zakresu jogi i jej zastosowań w profilaktyce zdrowia, a także około 120 artykułów z zakresu nauk technicznych i nauk o zarządzaniu.
Współorganizacja spotkania: Rotary Club Częstochowa

na spotkanie wstęp wolny