zaprasza na otwarcie wystawy

Muzeum Śląskiego w Katowicach
Muzeum Okręgowego w Lesznie
Muzeum Częstochowskiego

Stefan Chabrowski urodził się 23 grudnia 1937 roku w Częstochowie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni prof. Jana Świderskiego i prof. Mieczysława Wejmana. Należał do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików (1984 – 1988). W latach 1974 – 1977 i 1980 – 1983 był przewodniczącym częstochowskiego Oddziału ZPAP. Od 1964 roku aktywnie uczestniczył w wystawach, konkursach i plenerach artystycznych. Trzykrotnie otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki (1968, 1981, 1982). Był rzeczoznawcą w specjalności: ocena dzieł sztuki współczesnej w zakresie grafiki warsztatowej. Prezentował swój dorobek artystyczny w ponad 50 wystawach indywidualnych w Polsce i za granicą. Uczestniczył również w licznych (ok. 120) ekspozycjach zbiorowych. Prace Stefana Chabrowskiego (obrazy, grafiki) znajdują się zbiorach m.in. Ministerstwa Kultury i Sztuki, Muzeum Częstochowskiego w Częstochowie, Muzeum Śląskiego i Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, „Zachęty” Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie.
Uprawiał malarstwo (olej, pastel, akwarelę) oraz grafikę. Ulubiony temat stanowiły pejzaże.