Zapraszamy na spacer z Juliuszem Sętowskim!
6 czerwca 2019 r.

godz. 18.00 – plac Biegańskiego

Spacer rozpoczniemy na placu Biegańskiego; obejrzymy tu jeden z dwu budynków, które od I połowy XIX w. służyły jako areszty. W dalszej części wyprawy obejrzymy budynki, które wybudowano dla innych celów niż więzienne, lecz w różnych okresach funkcjonowały w nich areszty. Były to domy na (obecnych) ulicach: Popiełuszki, Kilińskiego, Piotrkowskiej i Krakowskiej.

Podczas wycieczki opowiemy o spektakularnych ucieczkach uwięzionych, które odbiły się głośnym echem w Częstochowie. Wycieczkę zakończymy przy nadal funkcjonującym areszcie na Zawodziu.

W ramach projektu ALEJE, TU SIĘ DZIEJE