20 stycznia 2015 r. komisja wyłoniła zwycięzców konkursu spośród 149 osób, które nadesłały propozycje imienia dla łosia. Łoś – eksponat Działu Przyrody, w ubiegłym roku stał się ozdobą nowo zaadoptowanej sali edukacyjnej Muzeum Częstochowskiego przy ul. Katedralnej 8.

Łosiowi nadano dwa imiona: MUZEŁOŚ, oficjalna nazwa Muzealnicus roślinożercus

Zwycięzcami konkursu zostali:
Jonasz Marek, ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Częstochowie, który jest pomysłodawcą imienia Muzełoś
oraz
Sandra Rak, z Zespołu Szkół Dąbrowa Zielona koło Częstochowy, która jest pomysłodawczynią imienia Muzealnicus roślinożercus.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Termin wręczenia nagród zostanie zamieszczony na stronie internetowej Muzeum Częstochowskiego.