10 stycznia (sobota), godz. 13.00

Projekcja filmu “Śmierć leszczom” (1993) w reżyserii Łukasza Wylężałka, w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie “Muniek Story”. Pokaz dokumentu o historii zespołu T. Love oraz spotkanie z Muńkiem Staszczykiem.

Teenage Love Alternative debiutował w lutym 1982 r. na studniówce w częstochowskim IV Liceum Ogólnokształcącym. Od początku liderem kapeli był Zygmunt Staszczyk – Muniek. Jeszcze w latach 80. grupa zmieniła nazwę na T.Love, usuwając z niej człon alternative.
Historię jednego z najciekawszych polskich zespołów rockowych zaprezentowaną w wypowiedziach znajomych Muńka, dawnych i obecnych członków zespołu, a także znanych muzyków i dziennikarzy przedstawia dokument “Śmierć leszczom” z 1993 r. w reżyserii częstochowianina Łukasza Wylężałka. Muniek nazwał ten film „kumoterskim” – zrobionym przez przyjaciół. Prawdopodobnie właśnie przez to jego klimat jest kompletnie niepowtarzalny, a całości towarzyszy duża dawka dystansu, absurdu i humoru.
Projekcja filmu “Nienawidzę Rock’n’Rolla” Kamila Brzózki już w lutym, informacje wkrótce.

/Katarzyna Ozimek/