Między ziemią a niebem. Janusz Wojtyna – wystawa fotografii górskiej, podróżniczej i artystycznej

Wystawa w cyklu Pasje częstochowian

Ratusz
10 lutego 2017, g. 18.00

na wernisaż wstęp wolny

Janusz Wojtyna – doktor nauk kultury fizycznej, specjalista organizacji i zarządzania sportem, zawodowy menedżer sportu, trener piłki siatkowej, tenisa, instruktor pływania, żeglarz jachtowy, ratownik WOPR, zdobywca czternastu czterotysięczników alpejskich – jest wieloletnim pracownikiem naukowo-dydaktycznym Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, autorem lub współautorem ponad 70 artykułów i prac naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym odnoszących się do fizjologii wysiłku fizycznego, uwarunkowania wydolności fizycznej, rozwoju biologicznego i zdrowia człowieka. Był wielokrotnie wyróżniany nagrodami Rektora AJD w Częstochowie i AWF w Katowicach za działalność naukowo-badawczą. W 1998 r. odznaczony został przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi za całokształt dokonań zawodowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, Polskiego Towarzystwa Fizjologicznego, Polskiej Korporacji Menedżerów Sportu. Lubi Pink Floyd i samotne, piesze wędrówki. Przemierzył francuską drogę świętego Jakuba – Camino Frances, szlak Via Regia, Główny Szlak Beskidzki, Ekstremalną Drogę Krzyżową. Jest żonaty, ma czworo dzieci.
www.jwojtyna.ajd.czest.pl