Oprowadzanie kuratorskie z Eweliną Mędralą-Młyńską. Spotkanie na wystawie “Podróże wycinanek”

Galeria Dobrej Sztuki / 9 lutego 2020 (niedziela) / godz. 16.00 / w cenie biletu wstępu

Zapraszamy!!!

Podróże wycinanek to projekt, który ma na celu uwolnienie z przestrzeni magazynowych papierowych dzieł rąk ludzkich. Prezentowane przez nas wycinanki powstały na przestrzeni lat 2003–2018. Stworzona z nich ekspozycja została predestynowana do promowania artystów-wycinankarzy oraz idei Konkursów Sztuki Ludowej.
Konkursy, o których mowa wyżej, na stałe wpisały się już w harmonogram działania Muzeum Częstochowskiego. Co trzy lata instytucja staje się ogólnopolskim centrum twórczości ludowej. Przez kilka ostatnich edycji mocno skupiliśmy się na wycinankach w ich formie tradycyjnej i inspirowanej. Podróże wycinanek kończą ten wyjątkowy, niezwykle delikatny i precyzyjny okres w historii Konkursów. Chcemy wrócić do innych dziedzin, a przy okazji pokazać Wam, co udało się nam zgromadzić w zbiorach przez ostatnie lata.

W projekcie bierze udział 31 artystów z całej Polski. Na wystawę składa się 77 wycinanek. Ekspozycji towarzyszą – oryginalna kostka Rubika, gra planszowa oraz bogato ilustrowany katalog.