Informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs na projekt i wykonanie muralu, ogłoszony w ramach VI Konkursu Sztuki Ludowej “Z tradycji wzięte, na nowo wycięte…”.

Na posiedzeniu, które odbyło się 2.07.2015 roku w siedzibie Muzeum Częstochowskiego – w Sali Reprezentacyjnej Ratusza, Jury w składzie:

Anna Sypek – przewodnicząca Jury, przedstawiciel Urzędu Konserwatorskiego w Częstochowie;
Elżbieta Idczak-Łydżba – pełnomocnik ds. estetyki miasta z Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy;
dr hab. Krystyna Szwajkowska – grafik, prof. Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie;
dr Bartosz Frączek – artysta malarz, Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie;
Janusz Jadczyk – Dyrektor Muzeum Częstochowskiego;
Elżbieta Miszczyńska – zastępca Dyrektora Muzeum Częstochowskiego;

oceniło projekty nadesłane na konkurs na projekt i wykonanie muralu inspirowanego wycinanką ludową realizowanego w ramach projektu: VI Konkurs Sztuki Ludowej “Z tradycji wzięte, na nowo wycięte…”.

W konkursie wzięło udział 31 uczestników, w tym trzy dwuosobowe zespoły, którzy złożyli 56 projektów.
Komisja podkreśla,że wiele interesujących projektów nie spełniało warunków regulaminu.

Laureatem konkursu został Marek Laskowski.

Termin realizacji: 20.07. – 31.08. 2015 roku.
Miejsce realizacji: ściana Zagrody Włościańskiej
od ul. 7 Kamienic 4.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Miasta Częstochowy.

Patronat medialny:
TVP Kultura, “Twórczość Ludowa”, whyart.pl, czestochowskie24, Radio Fiat, TV Orion