Jak podróżować w czasie – warsztaty historyczno-fotograficzne

W ramach projektu Willa Kreatywnych Działań warsztaty twórcze

Szczegółowy program w zakładce Muzeum

17–18 sierpnia 2017, g. 11.00–15.00

Jak jedno stare zdjęcie może stać się wehikułem przenoszącym nas w czasie i odkrywającym przed nami światy wydawałoby się już nieistniejące? Jak samemu stać się badaczem lokalnej historii i jaką formę prezentacji przyjąć mogą odkryte przez nas mikrohistorie? Dwudniowe zajęcia fotograficzne będą uczyć metod i technik pracy lokalnego badacza historii, a następnie pozwolą stworzyć własną opowieść o przeszłości w oparciu o materiały audiowizualne. Efektem warsztatów będzie stworzenie koncepcji własnej wypowiedzi artystycznej bazującej na archiwaliach.

Prowadzący: Wojtek Mazan – założyciel i lider Stowarzyszenia Kulturotwórczego „Nie z tej Bajki”, w ramach którego realizuje projekty artystyczne łączące fotografię i historię lokalną. Fotograf, lokalny aktywista. W 2016 r. wydał książkę fotograficzną „Szmul Muszkies – fotograf profesjonalny”.

Wstęp na wszystkie zajęcia jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. CZEKAMY na ZGŁOSZENIA!

Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony: http://gaudemater.pl/imprezy-cykliczne/willa-kreatywnych-dzialan/

Zgłoszenia należy dostarczyć do Ośrodka Promocji Kultury “Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1)

Partnerem projektu jest : Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”

Projekt Willa Kreatywnych Działań warsztaty twórcze dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Miasta Częstochowy