Zapraszamy na rodzinne warsztaty plastyczne zatytułowane PAPIEROWE MULTIMEDIA

inspirowane wystawą  JEDNOCZESNOŚĆ ZDARZEŃ.

 

Zgłoszenia przyjmujemy pod nr. tel. 504 757 502

Koszt od dziecka: 8 zł, opiekun – wstęp nieodpłatny

Galeria Dobrej Sztuki, al. NMP 47

 

Na wystawie „Jednoczesność zdarzeń” w Galerii Dobrej Sztuki zaprezentowano kilkanaście prac młodych twórców, będących laureatami lub finalistami ubiegłorocznych edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii.

Na wystawę składają się prace młodych artystów, którzy tworzyli w określonej chwili — kiedy byli studentami wydziałów artystycznych różnych polskich uczelni, a poprzez udział w konkursie zdecydowali się zaprezentować swoją wypowiedź na wybrany temat. Chociaż poszczególne prace powstawały w przeciągu kilku lat, ich autorzy tworzyli w bardzo podobnym dla siebie momencie — byli młodzi, poszukujący, komentujący, budujący swoją tożsamość artystyczną. Język ich wypowiedzi, poruszane tematy, stosowane techniki są różne. Łączy ich ten sam moment życia, kiedy ich spojrzenie na świat i sztukę zostało zauważone przez jury lub wygrywało konkurs.

Kurator wystawy: Piotr Szpilski

 

Comments are closed.

Muzeum

Muzeum

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię.

Kontakt

Kontakt

Muzeum Częstochowskie
Aleja NMP  47,
42-217  Częstochowa
tel. 34 360 56 31
muzeum@muzeumczestochowa.pl