„Dziedzictwo źródłem tożsamości” – Europejskie Dni Dziedzictwa

W sobotę 13 września w godz. 10.00–12.30 Ośrodek Dokumentacji Dziejów Częstochowy zaprasza na wycieczkę po cmentarzach ewangelicko-augsburskim i św. Rocha w Częstochowie. W programie: zwiedzanie kwater żołnierzy niemieckich i austro-węgierskich (na obu cmentarzach) oraz kwatery częstochowian rozstrzelanych przez Niemców 3 sierpnia 1914 r. na cmentarzu św. Rocha.
Zbiórka uczestników wycieczki: przed bramą główną przy ul. św. Rocha

W niedzielę 14 września w godz. 10.00–12.30 Ośrodek Dokumentacji Dziejów Częstochowy proponuje wycieczkę po cmentarzu Kule w Częstochowie szlakiem I wojny światowej. Zwiedzimy m.in. nagrobki, pomniki i kwatery żołnierzy polskich.
Zbiórka przed bramą przy ul. Cmentarnej (cmentarz Kule)

Spacery edukacyjne zostaną poprzedzone prelekcją (ok. 30 minut) na temat dziejów Częstochowy w latach 1914–1918.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!