Dwa spojrzenia na Fotoreportaż

Muzeum Częstochowskie, Fundacja Festiwal Sztuki Fotoreportażu i PHOTO Adviser Group zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Sztuka fotoreportażu”, pt. ” Dwa spojrzenia na fotoreportaż”.
Gośćmi spotkania będą fotografowie PHOTO Adviser Group – Jarek Praszkiewicz Photography i Wojtek Grabowski :D Zapowiada się wiele anegdot, rad i pozytywnej energii :D
Przygotujcie pytania, bo ci goście mają wiele do powiedzenia!

Spotykamy się 4.04.2019 w Sali Reprezentacyjnej Rausza Muzeum Częstochowskiego, Częstochowa, Plac dr W. Biegańskiego o godz. 17.30 :) Przewidziana dyskusja, integracja i przegląd zdjęć uczestników. Więcej informacji poniżej.

WSTĘP WOLNY.
Liczba miejsc ograniczona.

Czekamy na Was!

/// harmonogram spotkania

17:00 – otwarcie rejestracji
17.30 – oficjalne rozpoczęcie spotkania
ok. 19.30 – przegląd zdjęć Uczestników
ok. 21:15 – zakończenie części spotkania i dalsza integracja w Pubie Sportowym Stacherczak.

/// przegląd zdjęć

W drugiej części spotkania fotografowie będą analizować zdjęcia przez Was przesłane (analizie będą mogły być poddane zdjęcia nadesłane przez pierwszych pięciu Uczestników):
– prośba o wysyłanie do 5 zdjęć – najlepiej serie zdjęć tworzące jakąś całość – historię , ale mogą być również zdjęcia pojedyncze
– wysyłajcie na adres mailowy: info@grabowski-foto.pl
– w tytule maila: Przegląd // zdjęcia [imię i nazwisko]

/// goście spotkania

PHOTO Adviser Group
Jarosław Praszkiewicz, Wojtek Grabowski – dwóch fotografów, dwóch różne historie, dwie odmienne spojrzenia na świat, a każde właściwe. Od parunastu lat każdy z nich rozwija się, idąc niestrudzenie własną drogą fotografii, po to by teraz spotkać się i przekazywać swoją wiedzę kolejnym pokoleniom zafascynowanych fotografów. Zarówno tym, którzy od wielu lat działają w tym świecie i chcą poznać coś nowego, jak i kompletnym amatorom, którzy dopiero co poznają piękno, jakie można wydobyć z obiektywu.

Wojtek Grabowski
Absolwent krakowskiej Akademii Fotografii oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2010 roku właściciel i założyciel firmy Grabowski Foto. Zawodowo, fotografią zajmuje się od ponad 13 lat. Członek FEARLESS PHOTOGRAPHERS, międzynarodowego stowarzyszenia, zrzeszającego najlepszych fotografów ślubnych na świecie. Fotoreporter Polskiej Agencji Fotografów FORUM, współpracujący z muzeum Auschwitz Birkenau, mediami oraz agencjami artystycznymi i reklamowymi. Miłośnik fotografii tradycyjnej. Był osobistym fotografem Michaela Bloomberga (10-go na liście najbogatszych ludzi na świecie, byłego burmistrza Nowego Jorku). Jego zdjęcia, dokumentujące najważniejsze wydarzenia, ukazują się w prasie, na portalach internetowych oraz są ilustracjami w książkach. Prowadzi zajęcia na krakowskiej Akademii Fotografii, warsztaty fotograficzne, podróżuje, a w wolnych chwilach z gitarą w ręku oddaje się swojej drugiej pasji – muzyce.
Jarek Praszkiewicz
Fotografią zajmuje się od zawsze a od 2002 roku traktuje ją jako powołanie i zawód. Absolwent Akademii Fotografii. Fotoreporter prasowy. Współpracuje z agencjami fotograficznymi FORUM i ASSOCIATED PRESS, dostarczając zdjęcia z najważniejszych wydarzeń w kraju, pokazów mody, festiwali, gal i innych imprez z działu kultury, polityki i show biznesu. Fotografie ukazują się w znanych tytułach prasy polskiej i międzynarodowej. Największą pasją jest reportaż i fotografia portretowa. Dlatego też w wolnych chwilach oddaje się jej całkowicie. Wykładowca krakowskiej i warszawskiej Akademii Fotografii. W fotografii fascynuje go ciągłe poszukiwanie nowego spojrzenia na ludzi i rzeczywistość, nieustające wyzwanie bycia w centrum ważnych, społecznych przemian. Jako wykładowca stara się otworzyć spojrzenie ludziom, którzy są na początku swojej fotograficznej podróży, pokazać im, jak wspaniale można się rozwijać w swej pasji oraz stopniowo stawać się profesjonalistą.

 

Comments are closed.

Muzeum

Muzeum

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię.

Kontakt

Kontakt

Muzeum Częstochowskie
Aleja NMP  47
42-217  Częstochowa
tel. 34 360 56 31
muzeum@muzeumczestochowa.pl