14 maja odbędzie się druga edycja Regionalnej Sesji Popularyzatorskiej “Twórczość Haliny Poświatowskiej w szkole i bibliotece”. Sesja rozpocznie się o godz. 13:30 w Muzeum Częstochowskim: Domu Poezji – Muzeum Haliny Poświatowskiej  przy ul. Jasnogórskiej 23 w Częstochowie.

Program sesji:
13.30 Powitanie uczestników i gości
13.45 „Sówka” – inscenizacja teatralna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Częstochowie – opiekunki panie Jolanta Augustyn i Elżbieta Kazimierska
14.10 Prezentacja działań:
„Haśka. Poświatowska in art” – pan Tadeusz Piersisk, dyrektor OPK „Gaude Mater”
Poświatowska śpiewana – pani Justyna Jankowska, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rybniku
Konkursy w Szkole Podstawowej nr 8 im. H. Poświatowskiej w Częstochowie – panie dyr. Aleksandra Łebek – Jurgielewicz, Barbara Łysak i Anna Trojak-Kimla
„Haśka” projekt w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 w Częstochowie – panie Edyta Bieniek, Monika Łukasiewicz, Dorota Mela, Izabela Sitek, Renata Sowada, Agnieszka Wieczorek
15.15 Seminarium w ogrodzie
16.15 Podsumowanie i zamknięcie Sesji.

Organizatorzy: Muzeum Częstochowskie, Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Sekcja Bibliotekarska przy Oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego w Częstochowie.