Kobietnik – wernisaż wystawy Zuzanny Wróblewskiej
Centrum Promocji Młodych, Willa Generała, al. Wolności 30
2 grudnia 2016, g. 19.00
CPM zaprasza na wystawę ilustracji młodej artystki z Torunia. Zuzanna Wróblewska tak opowiada o swoim projekcie: “W myśl powiedzenia, że nie ma kobiet brzydkich, a tylko zaniedbane, w Kobietniku zwracam uwagę na detale w kobiecym wyglądzie. Każdej z nas zdarzają się wpadki, nie jesteśmy przecież idealne. W swojej pracy oddaję głos kobietom – kto inny, jeśli nie one same, jest w stanie spojrzeć na te potknięcia z przenikliwą do bólu szczerością? Ilustracje nie mają na celu krytykowania kobiet, lecz chcą przedstawić rzeczywistość taką, jaka jest… Jeśli chodzi o tematykę kobiecych niedoskonałości w wyglądzie szukałam różnorodnych przykładów. Pomysły generowałam podczas prywatnych rozmów z przyjaciółmi, znajomymi i rodziną. Jest to więc tematyka bliska zarówno mnie samej jako kobiecie, jak i wielu kobietom i mężczyznom, którym nie są obojętne detale w wyglądzie ich partnerek.”