18–20 listopada 2016 – Zrób sobie grę – warsztaty tworzenia gier komputerowych dla uczniów szkół gimnazjalnych – g. 16.00-19.00 (18 listopada) oraz 11.00-16.00 (19–20 listopada) – Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi mogą zacząć tworzyć proste gry komputerowe. Od uczestników nie jest wymagana wiedza z zakresu programowania. Warsztaty skierowane są do młodych ludzi zainteresowanych nowymi technologiami, grafiką, muzyką, animacją i oczywiście grami. W trakcie warsztatów uczestnicy podzieleni na małe grupy poznają jedno z wiodących narzędzi i stworzą prototyp swojej pierwszej gry. Dowiedzą się też, jak mogą dalej poszerzać swoją wiedzę i że tworzenie gier jest wspaniałym sposobem na wypełnianie wolnego czasu samemu i w grupach.
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na mail: a.florczyk@muzeumczestochowa.pl
Prosimy podać imię, nazwisko, wiek oraz numer kontaktowy.

Prowadzący warsztaty: Marcin Puchalski – absolwent Akademii im. Jana Długosza i Politechniki Częstochowskiej, informatyk, programista. Pięć lat zdobywał doświadczenie w częstochowskich firmach informatycznych. Obecnie jako założyciel firmy Mindhelix.pl realizuje projekty i instalacje oparte na swoich pasjach, czyli tworzeniu gier komputerowych, oraz nowych i innowacyjnych technologiach, takich jak wirtualna i rozszerzona rzeczywistość. W dorobku ma już kilka komercyjnych i niekomercyjnych projektów, zrealizowanych przy współpracy z częstochowskimi ośrodkami kultury, z których warto wymienić interaktywne wizualizacje ilustracji Macieja Sieńczyka w czasie Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj” oraz instalacje wirtualnej rzeczywistości „MemMachina” w trakcie 12. częstochowskiej Nocy Kulturalnej. Współorganizował też pierwszą częstochowską edycję Global Game Jam – międzynarodowego konkursu tworzenia gier na czas.

24-25 listopada 2016 – Zaprojektuj sobie miasto: transport, czyli jak poruszać się po mieście – warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów – g. 16.30-19.30 – Centrum Promocji Młodych wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP Oddział w Częstochowie zapraszają młodzież na drugie ćwiczenia z dobrego projektowania miasta. W listopadzie wspólnie zastanowimy się, jak najsprawniej i najwygodniej przemieszczać się po mieście. Czy lepiej jeździć, chodzić, czy pedałować? Odpowiemy sobie na pytanie, co determinuje nasz wybór środka transportu. Jakim formom mobilności sprzyja infrastruktura w naszym mieście i co można by w niej zmienić dla naszej wygody i bezpieczeństwa. Przyjrzymy się, co kryje się pod hasłem „zrównoważony transport” i co to oznacza dla nas, użytkowników.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: a.florczyk@muzeumczestochowa.pl

 

Comments are closed.

Muzeum

Muzeum

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię.

Kontakt

Kontakt

Muzeum Częstochowskie
Aleja NMP  47
42-217  Częstochowa
tel. 34 360 56 31
muzeum@muzeumczestochowa.pl