W RAMACH WILLI KREATYWNYCH DZIAŁAŃ: Warsztaty fotograficzne
Centrum Promocji Młodych, Willa Generała, al. Wolności 30
7–8 lipca 2016 r., g. 11.00–15.00
Dwudniowe zajęcia skierowane do wszystkich, którzy chcą nauczyć się robić lepsze fotografie, poznać tricki poprawiające jakość fotografii, zwiększyć świadomość pracy z aparatem fotograficznym oraz opanować podstawy kompozycji, światła i balansu bieli. W ramach zajęć omawiane będą takie zagadnienia, jak: zasady kompozycji, perspektywa, podstawy pracy z lampą błyskową, makrofotografia bez kupowania drogich obiektywów. Odpowiemy na pytania: co warto wiedzieć o świetle, by robić lepsze zdjęcia; co nam dają filtr polaryzacyjny i filtry połówkowe, użycie blendy; jak zrobić dobry portret; przy jakiej pogodzie fotografować ludzi; czym jest sztuka wyboru zdjęć; gdzie warto pokazywać swoje zdjęcia; jakie są bezpieczne sposoby udostępniania zdjęć najbliższym.
Prowadzący: Bohdan Krążel – jeden z najlepszych polskich fotografów portretowych. Absolwent Studium Fotografii w PWSFTviT w Łodzi. Przez wiele lat był etatowym fotografem najstarszego polskiego tygodnika ilustrowanego „Przekrój”. Publikuje również w takich magazynach i tygodnikach jak „Polityka”, „Newsweek”, „Wprost” czy „Twój Styl”. Fotografuje najważniejsze postaci polskiej kultury, polityki i mediów. Twórca okładek i ilustracji książkowych wydawnictw Znak, WAB, Prószyński i S-ka. Autor wystaw indywidualnych zrealizowanych m.in. w Warszawie, Krakowie i Zakopanem.
Wstęp na wszystkie zajęcia jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: karta-Willa-Kreatywnych-Działań 2016
Zgłoszenia należy dostarczyć do Centrum Promocji Młodych (al. Wolności 30)