20–21 sierpnia 2016 r. – W RAMACH WILLI KREATYWNYCH DZIAŁAŃ: Warsztaty dziennikarskie – g. 13.00–16.00 – Dwudniowe warsztaty dziennikarskie będą miały formę mieszaną – wystąpią zarówno elementy teoretyczne, jak i sporo ćwiczeń praktycznych. Będzie to szansa, by dowiedzieć się, co to są media i dlaczego powinny być inne? Czym się różni prasa od radia, a radio od telewizji i jak się do nich ma Internet? Czyje są media, komu służą, czym się różnią media prywatne od państwowych, a te ostatnie od partyjnych, a wszystkie od publicznych? Co to jest informacja? Ile słów ma zdanie? Po co jest tytuł? Komu wolno pytać? Czy w ogóle można dobrze wypaść w TV i jak można się tego nauczyć? Do uczestnictwa w zajęciach niezbędna jest ciekawość świata, kartka i coś do pisania.

Prowadzący: Roman Kurkiewicz – dziennikarz, redaktor (pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju”, „Życiu Warszawy”). Autor programów o książkach w TOK FM, RDC, TVP 1, wykładowca dziennikarstwa w Collegium Civitas i UW. Studiował filozofię. W 2002 i 2012 redaktor naczelny „Przekroju”. Wydał dwie książki z felietonami „Przekrojowymi”. Od 2014 prowadzi z Janem Wróblem program „Dwie prawdy” w TVN 24.

Wstęp na wszystkie zajęcia jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: karta-Willa-Kreatywnych-Działań 2016

Zgłoszenia należy dostarczyć do Centrum Promocji Młodych (al. Wolności 30)