4 maja jest obchodzony na całym świecie jako święto Gwiezdnych Wojen (Star Wars Day). Z tej szczególnej okazji zapraszamy wszystkich fanów, tych małych i tych dużych, na wydarzenie całkowicie poświęcone sadze STAR WARS!
To pierwszy raz, kiedy Częstochowa będzie oficjalnie obchodzić tę okazję. Dlatego też Grupa X-Cution przygotowała dla Was pełną MOC atrakcji, które odbywać się będą przez cały gwiezdny tydzień – STAR WARS WEEK. Zapraszamy na trzy dni pełne atrakcji do Centrum Promocji Młodych:

4 maja (poniedziałek), g. 14.00–20.00 – Star Wars Day: May the 4th (be with you) – minikonwent dla fanów Gwiezdnych Wojen; tych dużych i małych:) W programie prelekcje, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje. Szansa, by o legendarnej kosmicznej sadze posłuchać, porozmawiać i pobawić się w stworzonym przez Georga Lucasa świecie, grając m.in. w takie gry, jak: Star Wars: gra karciana, X-wing, Armada, Star Wars: Imperium vs Rebelia.

6 maja (środa), g. 17.00–21.00 – „LARP w odległej galaktyce…” – gra fabularna na żywo w świecie Gwiezdnych Wojen. Zapisy na stronie www.starwarsczestochowa.pl

8 maja (piątek), g. 17.00–20.00 – Pokaz fanowskich filmików na podstawie SW – uniwersum Gwiezdnych Wojen obrosło milionami fanfików literackich i filmowych. Tworzy się je na całym świecie i w przeróżnych językach. W piątkowy wieczór zapraszamy na mały przegląd kina niezależnego inspirowanego światem Star Wars, w różnych konwencjach i estetykach.

Niech MOC będzie z nami wszystkimi podczas Święta Gwiezdnych Wojen w Częstochowie!

Cały program imprezy: www.starwarsczestochowa.pl