Spacerownik II – warsztaty
Centrum Promocji Młodych, Willa Generała, al. Wolności 30 – spacer po mieście
19–25.01.2015, godziny wg ustaleń z CPM
Centrum Promocji Młodych zaprasza na nietypowe warsztaty, podczas których będziemy odkrywać Częstochowo na nowo. Chcemy zachęcić wszystkich młodych ludzi z pasją, by razem z nami artystycznie przepracować historię. Jeśli lubisz rysować, malować, fotografować, grać, filmować, śpiewać, tańczyć, nie boisz się ambitnych wyzwań i chcesz poznać wszystkie tajemnice miasta, w którym żyjesz, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie. Tylko od Was zależy, co wspólnie stworzymy.
Spacerownik II to kontynuacja projektu, który rozpoczęliśmy podczas zeszłorocznego festiwalu FRYTKA OFF. Wtedy to zachęcaliśmy do nietypowego spaceru po ul. Piłsudskiego. Stworzyliśmy mapę miejsc ważnych, nietypowych i wyjątkowych dla tej okolicy. Natomiast podczas drugiego Spacerownika postanowiliśmy pójść krok dalej i poszukać tajemnic II Alei NMP. Odkryć na nowo miejsca, które wydawałoby się znamy doskonale, ale na co dzień mijamy je w takim pośpiechu, że właściwie ich nie zauważamy. Spróbujemy namówić mieszkańców, by zwolnili i wybrali się na zimowy spacer po II Alei. Spacer, który ma zaskoczyć i skłonić do zadumy. Miasto powinno być ciągłym wyzwaniem, jawić się swoim mieszkańcom jako enigma, którą należy odkrywać wciąż i wciąż na nowo.
Warsztaty kierowane są do osób w wieku 16-30 lat. Wstęp na warsztaty jest wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia prosimy przesyłać na mail: a.florczyk@muzeumczestochowa.pl
Prosimy podać imię, nazwisko, wiek oraz numer kontaktowy.