14 listopada 2014 o g. 19.00 zapraszamy do Centrum Promocji Młodych w Willi Generała, al. Wolności 30 na POPKULTUROWE PRZYJEMNOŚCI: Gry wideo jako niekończąca się opowieść.

Gry komputerowe to dziś nie tylko olbrzymi biznes, który budżetem największych produkcji potrafi zawstydzić nawet Hollywood, ale też centralny punkt współczesnej kultury. Czy mówiąc dobitniej, kultury zapatrzonej w przyszłość.
Centrum Promocji Młodych zaprasza na spotkanie w cyklu „popkulturowe przyjemności”, w ramach którego Adam Tobojka, doktorant w Instytucie Filologi Polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, opowie o związku gier wideo z innymi dziedzinami sztuki. Pokaże co się dzieje, gdy gry stają się adaptacjami literackich powieści, opowie o różnicach i podobieństwie narracji literackiej i narracji gier wideo. Nakreśli specyfikę kreacji persony i konstruowania historii w grach wideo i spróbuje wskazać ich miejsce na dzisiejszym szerokim horyzoncie kulturalnym. /Adam Florczyk/