PLANETA KONTRA KOMIKS. Warsztaty komiksowe
Centrum Promocji Młodych
Willa Generała, al. Wolności 30
7.12.2014, g. 10.00-17.00

Wszystkich adeptów sztuki komiksowej zapraszamy na warsztaty z Marcinem Podolcem. Podczas zajęć każdy uczestnik będzie tworzył autorską planszę komiksową, dotykającą problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem. Owoce ich pracy zostaną wydane w formie małej antologii. Ponad sto książeczek z autorskimi rysunkami trafi do różnych placówek kulturalnych oraz w ręce warsztatowiczów.
Zajęcia będą składać się z kilku części – na początku padnie kilka słów o zrównoważonym rozwoju, o możliwościach połączenia tematu ekologii, ekonomii i społeczeństwa ze sztuką komiksu. Następnie Marcin Podolec wprowadzi uczestników w teorię i krok po kroku w praktyczną część budowania i rysowania komiksów.
Marcin Podolec – Debiutował w wieku 17 lat komiksem edukacyjnym „Ser-ce” o chorobach układu krążenia (rysunki wspólnie z Anną Miśkiewicz). Dwa lata później wydał antologię jednoplanszówek zebranych pod tytułem „Kapitan Sheer” (scenariusz kilku epizodów napisał Robert Wyrzykowski). Jego kolejny komiks „Czasem” (scenariusz Grzegorz Janusz) został uznany komiksem 2011 roku na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi i przez Polskie Stowarzyszenie Komiksowe. Docenione zostały również jego kolejne autorskie komiksy „Wszystko zajęte” i „Fugazi Music Club”.
Oprócz komiksów Podolec tworzy także animacje, ilustracje i grafiki użytkowe. Jest współautorem animacji do programu „Wszystko o kulturze” (TVP2), przygotował oprawę rysunkową i animacyjną kampanii Urzędu Miasta Łodzi „Młodzi w Łodzi”, a także okładkę płyty „Achtung, Polen!” zespołu Skowyt. Wystawiał w Tel Awiwie, Strasburgu, Krakowie i Łodzi.

Wydarzenie to zostało wyróżnione i dofinansowane w ramach „GENERATORA 2.0 – warsztatów młodych animatorów kultury” i jest autorskim projektem Agaty Lankamer.
Warsztaty kierowane są do osób powyżej 15. roku życia. Wstęp na warsztaty jest wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia prosimy przesyłać na mail: planetakomiks@gmail.com (w temacie proszę napisać „warsztaty komiksowe”, a w treści maila: imię, nazwisko, wiek i nr telefonu uczestnika) /Adam Florczyk/