Literackie spotkanie z Petrem Šabachem
Centrum Promocji Młodych, Willa Generała, al. Wolności 30
22.10.2015, g. 19.00
Zapraszamy na spotkanie z jednym z najwybitniejszych przedstawicieli czeskiej prozy. Na podstawie jego dorobku powstało pięć filmów fabularnych i serial. Twórczość Šabacha pełna jest ciepłego humoru, ironii, pogody ducha i słodko-gorzkiej prostej mądrości. Petr Šabach jest kontynuatorem tradycji pisarskiej w duchu „knajpianej anegdoty” Bohumila Hrabala. W Polsce ukazały się dotąd cztery książki autora: „Gówno się pali” (2011 i 2015), „Podróże konika morskiego” (2012), „Masłem do dołu” (2013), „Pijane banany” (2015). Jego prozę przenosi na ekran jeden z najwybitniejszych czeskich reżyserów Jan Hřebejk, autor filmów: „Pod jednym dachem” na motywach „Gówno się pali” i „Pupendo”, adaptacji „Pijanych bananów”.
Spotkanie odbywa się pod hasłem „Po_czytaj!”, podtrzymującym ideę częstochowskiego Festiwalu Dekonstrukcji Słowa.