PROGRAM:

9 maja – sobota 10:00- 16:00 (Centrum Promocji Młodych, al. Wolności 30)

– Wprowadzenie: wspólne omówienie celów, przebiegu oraz wymarzonych rezultatów Generatora

– Niezbędnik animatora kultury: Naucz się! – czyli jak działać skutecznie, twórczo i wspólnie

– Kultura w praktyce

10 maja – niedziela 10:00- 16:00 (Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a)

– Czym jest zrównoważony rozwój?

–  Potrzeby częstochowskiej kultury: dyskusja, jakich imprez kulturalnych brakuje w mieście, jakie są potrzeby i jakie projekty warto tworzyć, czego brakuje w Twoim najbliższym sąsiedztwie

16 maja  – sobota 10:00- 16:00 (Centrum Promocji Młodych, al. Wolności 30)

– Niezbędnik animatora kultury: Naucz się!- czyli jak działać skutecznie, twórczo i wspólnie

– Kultura w praktyce

17 maja – niedziela 10:00- 16:00 (Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a)

– Tworzenie projektu: pomysł, grupa docelowa, cel projektu, plan, efekty

– Kultura w praktyce

23 maja  – sobota 10:00- 16:00 (Centrum Promocji Młodych, al. Wolności 30)

– Kultura w praktyce

24 maja – niedziela 10:00- 16:00 (Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a)

– Konstruowanie budżetu: jak skonstruować dobry budżet? jak sprawić, by wszystkie cyferki się zgadzały?
– Źródła Finansowania: gdzie można szukać szans na dofinansowanie, gdzie warto składać projekty

– Badania terenowe

30 maja  – sobota 10:00- 16:00 (Centrum Promocji Młodych, al. Wolności 30)

– PROJEKTOGRAM – to gra symulacyjna o tworzeniu i rozwijaniu stowarzyszeń połączona z modułem szkoleniowym o grantach i realizacjach projektów. Gra ma na celu wdrożenie uczestników w zakładanie, funkcjonowanie i rozwój organizacji pozarządowych (a dokładniej stowarzyszeń) z głównym naciskiem na pracę projektem i zdobywanie grantów.

– Identyfikacja wizualna projektów: po co kulturze identyfikacja wizualna? najczęściej popełniane błędy? jak zrobić to dobrze?

31 maja – niedziela 10:00- 16:00 (Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a)

– Promocja imprez kulturalnych: jak reklamować imprezy, media, plakaty, reklama szeptana

– Wystąpienia publiczne, jak sprostać wyzwaniu?