Emocje pod lupą. Laboratorium złości – warsztaty dla dzieci i rodziców

27 listopada 2016, g. 11.00-12.30

Centrum Promocji Młodych, Willa Generała, al. Wolności 30

Dziecięca złość często przypomina wybuch wulkanu, burzę z piorunami, tornado albo trzęsienie ziemi. Potrafi pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie i najmniej sprzyjających okolicznościach. Złość – substancja niebezpieczna czy sprzymierzeniec? Obejrzymy ją sobie pod mikroskopem. Zbadamy w warunkach laboratoryjnych. Wybucha czy wchodzi w reakcje z innymi substancjami? Nauczymy się obchodzić z nią w bezpieczny sposób. Poszukamy odpowiedzi na pytania: Czy złość zawsze niszczy? Do czego jest nam potrzebna? Jak radzić sobie z cudzą złością? Co się stanie, kiedy zaprosimy ją na lody i pogadamy jak starzy kumple?
„Emocje pod lupą” to cykl zajęć oparty na autorskich bajkach psychoedukacyjnych, adresowanych do dzieci i rodziców/opiekunów. Podczas wspólnej zabawy zastanowimy się, do czego potrzebne nam emocje i jak sobie z nimi radzić. W pracy warsztatowej wykorzystamy narzędzia teatralne.
Zajęcia poprowadzi Krystyna Ułamek, absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej, Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej SPOT. Aktorka, performerka, animatorka kultury, tutorka. Prowadziła warsztaty podwórkowe oraz zajęcia świetlicowe dla dzieci. Zwieńczeniem tych zajęć były pokazy uliczne, a także indywidualne spotkania dla dzieci ze szkoły podstawowej, mające na celu rozwijanie talentów. Obecnie współpracuje ze Stowarzyszeniem W Stronę Marzeń. Dzieli się baśniami i bajkami w ramach projektu Drzewo Opowieści. Prywatnie mama dwóch chłopaków.

Warsztaty dla dzieci w wieku 4–7 lat. Wstęp na warsztaty jest wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia prosimy przesyłać na mail: a.florczyk@muzeumczestochowa.pl

Prosimy podać imię, nazwisko, wiek oraz numer kontaktowy.