Czytelnia Komiksów: Premiera komiksu „Piątek 14-tego” Marcina Kozierkiewicza
Willa Generała, al. Wolności 30
15 kwietnia 2016, g. 19.00

wstęp wolny
Marcin Kozierkiewicz jest pomysłodawcą powstania w Częstochowie Czytelni Komiksów, twórcą akcji „Proszę Jedną Sztukę”, absolwentem Instytutu Sztuk Pięknych na Akademii Jana Długosza i rysunkowym blogerem (cyganskiekubara.blogspot.com). Tym razem jednak debiutuje w formie narracyjnej. „Piątek 14-tego” to jego pierwszy komiks. Opowiada on historię z częstochowskiego osiedla i przeplata wątki obyczajowe z nadprzyrodzonymi. Główny bohater Janusz wpada w sąsiedzkie tarapaty, z którymi wiąże się pewna tajemnica… Komiks będzie miał dość nietypową formę, jeden egzemplarz z alternatywnym zakończeniem będzie można przeczytać tylko w Willi Generała w Czytelni Komiksów, pozostałe egzemplarze, z oficjalnym finałem, wyruszą w świat w poszukiwaniu oficjalnego wydawcy. Zapraszamy na spotkanie z autorem.