12 listopada 2014 o godz. 19.00 zapraszamy do Centrum Promocji Młodych w Willi Generała, al. Wolności 30!

W ramach Festiwalu Ars Cameralis odbędzie się tu pokaz angielskich filmów krótkometrażowych…
Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA), po sukcesie, jaki w 2012 i 2013 roku odniosły pokazy nominowanych filmów krótkometrażowych w Anglii, we współpracy z British Council postanowiła zorganizować kolejne seanse wyjazdowe. Publiczność będzie miała okazję zapoznać się z najlepszymi, zdaniem kapituły, dziełami młodych angielskich filmowców. Wśród tegorocznych nominowanych znaleźli się m.in. Michael Pearce, Ben Mallaby czy nagrodzony w ubiegłym roku James W. Griffiths. W tym roku zaprezentowanych zostanie osiem produkcji: „Orbit Ever After” (reż. Jamie Stone), „Sleeping with the fishes” (reż. Yousif Al-Khalifa), „Island Queen” (reż. Ben Mallaby), „Sea View” (reż. Jane Linfoot), „Everything I can see from here” (reż. Sam Taylor, Bjorn Aschim), „Keeping up with the Joneses” (reż. Michael Pearce), „I am Tom Moody” (reż. Ainslie Henderson), „Room 8” (reż. James W Griffiths).

Pokaz przygotowany dzięki uprzejmości British Council oraz BAFTA.
/Adam Florczyk/