Akademia Wolontariatu: warsztaty tłumaczenia ustnego (język angielski i rosyjski)
Centrum Promocji Młodych
Willa Generała, al. Wolności 30
20.05.2016, g. 16.00–19.00
Warsztaty z tłumaczenia konsekutywnego są doskonałą okazją dla młodych ludzi do zapoznania się z zawodem tłumacza ustnego, nabycia dodatkowych umiejętności oraz przekonania się, na czym polega specyfika tej profesji. Celem warsztatów jest omówienie podstawowych zasad pracy tłumacza, wyjaśnienie obecnej sytuacji na rynku pracy, a także przygotowanie praktyczne do tłumaczenia konsekutywnego na język obcy oraz z języka obcego.
Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Akademia Wolontariatu”, Fundacji Oczami Brata – projekt współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Częstochowy.
Prowadząca:
Marta Joanna Psykała – doświadczona tłumaczka ustna języków angielskiego i rosyjskiego, która poza warstwą praktyczną, nabytą podczas wieloletniej współpracy z takimi firmami, jak LPP (marki Mohito, Reserved), Politechnika Śląska, Merida, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Jagielloński, Herbalife, DGG ECO, Metal Equip, Sorbex, Rada Adwokacka w Łodzi, II Europejski Kongres Samorządów Lokalnych, biurami tłumaczeń: Gruca&Wolscy, Słowoforma, ABC, IDEA Group, ACCENT, ma do zaoferowania również szeroką wiedzę teoretyczną z zakresu wykonywania tłumaczeń ustnych, którą zdobyła podczas studiów filologicznych w Instytucie Puszkina w Moskwie, a także podczas szkolenia dla tłumaczy kabinowych w Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych „Lingua”.
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na mail: a.florczyk@muzeumczestochowa.pl
Prosimy podać imię, nazwisko, wiek oraz numer kontaktowy.