„0 34 Hip Hop Roots” – spotkanie
7.12.2016, g. 19.00
Stowarzyszenie Kultury Hip-Hop „Przybij Piątkę” i Centrum Promocji Młodych zapraszają na dwudniowe wydarzenie, które ma być platformą wymiany doświadczeń i informacji pomiędzy młodym i starszym pokoleniem reprezentującym Kulturę Hip Hop w Częstochowie.
Zaczynamy od dyskusja na temat początków i historii Hip Hopu w naszym mieście. Wspólnie wybierzemy na wycieczkę do lat 90. XX w., by porozmawiać z tymi którzy jako pierwsi u nas zaczęli składać rymy, lepić bity, malować po murach i tańczyć breaka. Liczymy na masę anegdot i refleksje jak przez te 20 lat zmienił się hip hop i lokalne środowisko z nim związane. Spotkanie będzie moderować częstochowski MC, zajmującego się głównie freestylem, Mikser.

„0 34 Hip Hop Roots”- warsztaty rymowania z Mikserem
8.12.2016, g. 17.00
Zajęcia dla wszystkich, którzy chcieliby podejrzeć warsztat MC. Mikser będzie razem z uczestnikami szukał odpowiedzi na pytania gdzie (na ulicy? w domu? w piwnicy?) i jak (ze słownikiem wyrazów obcych? dyskografią Public Enemy? historią filozofii Władysława Tatarkiewicza?) najlepiej składać rymy? Czy zawsze trzeba mieć przy sobie notes i czy rymy mają koniec. Wspólnie będą łapać rytm słów i ich ciężar. Wstęp wolny. Zapisy przez FORMULARZ dostępny na stronie CPM

„0 34 Hip Hop Roots” – projekcja filmu dokumentalnego o początkach częstochowskiej sceny hiphopowej „… się przyjęło” Adama Bednarskiego

8.12.2016, g. 19.00
„…się przyjęło” to dokument stworzony przez Adama Bednarskiego próbujący uchwycić fenomen narodzin częstochowskiej kultury hip-hop w pierwszej połowie lat 90. XX w. Zbiera on materiały archiwalne (muzykę, zdjęcia, fragmenty koncertów) oraz wypowiedzi współtworzących i związanych z lokalną sceną hip- hopową.