Aleje, tu się dzieje…

Wycieczka z Julkiem Sętowskim: Śladami doktora Biegańskiego w Alejach

zbiórka: plac Biegańskiego
21 czerwca 2017, g. 18.00
Podczas spaceru Alejami śladami doktora Biegańskiego poznamy miejsca, z którymi związany był słynny lekarz; będą to: lokal po jego ulubionej kawiarni, budynek dawnego teatru, w którym bywał z żoną na przedstawieniach, szkoła, gdzie uczył przez ostatnie lata życia, kamienica, w której prowadził zebrania Towarzystwa Lekarskiego Częstochowskiego, a także kilka innych miejsc kojarzących się z najwybitniejszym częstochowianinem XX wieku. Na wycieczkę tradycyjnie zaprasza Juliusz Sętowski z Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy Muzeum Częstochowskiego.