LATO 2016 W MUZEUM CZĘSTOCHOWSKIM!

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia organizowane w czasie wakacji!

Czekamy na zgłoszenia zarówno osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych:)

Proponowane spotkania:

RATUSZ

Rody rycerskie i ich herby
Lekcja teoretyczna wzbogacona o zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem repliki zbroi rycerskiej. Uczestnicy sami wykonują herb wymyślonego przez siebie rodu rycerskiego.

Od nitki do tkaniny
Lekcja warsztatowa wyjaśniająca proces powstawania tkaniny, realizowana w oparciu o film pt. Len.

GALERIA DOBREJ SZTUKI, RATUSZ
Malarskie puzzle
Lekcja warsztatowa prowadzona w oparciu o wystawę Sztuka Polska XIX i XX w

Plenerowe warsztaty rzeźbiarskie

BUDYNEK PRZY UL. KATEDRALNEJ 8
Dziuplaki – co to za ptaki?
Zajęcia prowadzone w oparciu o ptaki z kolekcji ornitologicznej Działu Przyrody. Podczas warsztatów dzieci będą wykonywać tekturowe projekty budek lęgowych dla ptaków.

Prawdy i mity o nietoperzach
Zajęcia prowadzone w oparciu o kolekcję chiropterologiczną Działu Przyrody połączone z zajęciami plastycznymi oraz rozwiązywaniem rebusów i krzyżówek na temat nietoperzy.

REZERWAT ARCHEOLOGICZNY, UL. ŁUKASIŃSKIEGO 20
Chrzest 966. Odkryjmy przeszłość… Moda z czasów Mieszka I
Lekcja o życiu w czasach Mieszka I wzbogacona o zajęcia warsztatowe – tworzenie i przymierzanie strojów z epoki.

Warsztat młodego archeologa
Lekcja warsztatowa przybliżająca uczestnikom tajniki archeologicznej pracy wykopaliskowej połączona z odnajdywaniem i identyfikacją zabytków na wystawie pt. Z mroku dziejów.

Dotknij przeszłości
Lekcja warsztatowa pozwalająca poznać przez dotyk układ i wyposażenie grobów na rakowskim cmentarzysku, odkryć kształty przedmiotów użytkowanych w pradziejach. Lekcja skierowana szczególnie do osób z dysfunkcją wzroku, ale również do tych, którzy są ciekawi kształtów i faktury przedmiotów codziennego użytku, ozdób czy broni dawnych ludów.

MUZEUM GÓRNICTWA RUD ŻELAZA
Podziemne korytarze…
Zwiedzanie podziemnych korytarzy wydrążonych w latach 1974–1976 w Parku Staszica, stanowiących w całości model najbardziej charakterystycznych dla kopalnictwa rud żelaza wyrobisk podziemnych w skali naturalnej.

Opłaty za lekcje muzealne: lekcja muzealna warsztatowa (1,5 godz.) – 5 zł od osoby (max 25 osób), opiekunowie – wstęp wolny; lekcja muzealna teoretyczna (1 godz.) – 4 zł od osoby (max 25 osób), opiekunowie – wstęp wolny.

Lekcje można umawiać pod numerem tel. 504-757-502.

MULTICENTRUM ZODIAK
Azjatyckie lato
Uczestnicy warsztatów przeniosą się do Azji. Odbędą wędrówkę po ciekawych lądach, poszerzając swoją wiedzę na temat niektórych azjatyckich państw. Na warsztatach dowiedzą się kto wynalazł druk i papier, co to jest jurta i gdzie leży Kraj Kwitnącej Wiśni. W pracowni naukowej sprawdzą, jak lata balon oraz przeprowadzą testy elektrowni słonecznej i wulkanu. Poznają sztukę origami, florę Oceanu Indyjskiego oraz spróbują swoich sił w obróbce zdjęć oraz budowie z konstrukcyjnych klocków K’nex.

Szczegóły na stronie www.multicentrum.muzeumczestochowa.pl
Koszt warsztatów: osoba indywidualna – 8 zł/osoba; grupa zorganizowana – 5 zł/osoba.
Na warsztaty należy umawiać się pod numerem telefonu Multicentrum ZODIAK: 504-757-598.