KONKURS DESIGN. TRZY KOLORY SEGREGACJI

Muzeum Częstochowskie – Multicentrum ZODIAK zaprasza dzieci i młodzież do udziału

w I edycji

KONKURSU DESIGN. TRZY KOLORY SEGREGACJI

Pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka

Regulamin konkursu:

Organizator konkursu:

Muzeum Częstochowskie – Multicentrum ZODIAK

Sponsor: Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. z siedzibą w Sobuczynie

Cele konkursu:

• Pogłębianie wiedzy o ekologii.
  • Wyrabianie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne.
  • Poznawanie elementarnych zasad projektowania przedmiotów użytkowych.
  • Kształtowanie właściwej postawy wobec problematyki recyklingu.
  • Kształtowanie aktywności twórczej oraz kreatywności.
  • Rozwijanie umiejętności wyrażania pomysłów artystycznych w formach przestrzennych.

Warunki konkursu:

• Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży szkolnej.
  • Uczestnikiem konkursu może być osoba indywidualna lub grupa.
  • Każdy z uczestników może wykonać jedną pracę.
  • Prace należy składać do 24.11.2014 r. w Ratuszu – w Dziale Edukacji i Wystaw, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00–15.00, tel. 504757215.
  • Do pracy należy dołączyć kartę zgłoszeniową i metryczkę wypełnioną pismem drukowanym, z następującymi danymi: tytuł pracy, imię i nazwisko uczestnika, wiek uczestnika, numer telefonu kontaktowego, imię i nazwisko opiekuna.
  • Prace nadesłane po terminie nie będą oceniane.
  • Na konkurs należy wykonać przedmiot użytkowy związany z codziennym  życiem (np. mebel, element stroju, element dekoracji wnętrza, biżuterię).
  • Prace powinny być wykonane jedynie z materiałów odpadowych, przeznaczonych do recyklingu, takich jak papier, plastik, metal, szkło.
  • Maksymalny wymiar pracy: 2x2x2 m.
  • Prace powinny być wykonane własnoręcznie. Ingerencja w pracę opiekuna grupy dyskwalifikuje prace podczas oceny.
  • Praca komisji konkursowej oraz wyłonienie laureatów odbędzie się 25/26.11.2014 r.
  • Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 28.11.2014 r. o godz. 12.00 w sali reprezentacyjnej Ratusza.
  • Każdy uczestnik otrzyma dyplom udziału w konkursie.
  • Prace konkursowe można odbierać u organizatora do końca grudnia 2014 r.
  • Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody lub wyróżnienia, a także do celów promocyjnych.
  • Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja/szkoły średnie.
  • Prace zostaną ocenione przez Jury, w którego skład wchodzą:

prof. Janusz Oskar Knorowski – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Aleksander Wierny – Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta  Częstochowy

Robert Kalinowski – prezes Częstochowskiego Przedsiębiorstwa  Komunalnego Sp. z o.o. z siedzibą w Sobuczynie

Katarzyna Sucharkiewicz – kierownik Działu Sztuki Muzeum Częstochowskiego
Justyna Cocyk – Muzeum Częstochowskie – Multicentrum ZODIAK

• Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do zmiany terminów dotyczących posiedzenia Jury i wyłonienia zwycięzców oraz terminu uroczystego wręczenia nagród. Informacje o ewentualnych zmianach będą udostępnione na stronie www.muzeumczestochowa.pl i www.multicentrum.muzeumczestochowa.pl

Informacji na temat konkursu udzielają pracownicy Muzeum Częstochowskiego:

Anna Paleczek-Szumlas: 501 10 39 14, edukacja@muzeumczestochowa.pl

Justyna Cocyk: 504 75 75 98, multicentrum@muzeumczestochowa.pl

UWAGA, UWAGA!
Mile widziane załączone projekty, nawet w wersji szkicowej!

KARTA ZGŁOSZENIA – PDF

KARTA ZGŁOSZENIA – DOC